Furnitūra –baldų gamyboje naudojamos, jungiamosios (visi matomi ir paslėpti sujungimai), judantys mechanizmai arba dekoratyvinės detalės (kojelės, rankenėlės, pakabai ir t.t.)
MDP – Medžio drožlių plokštė
Laminatas – baldams naudojamos plokštės padengimas su spalva ir/ar tekstūra
LMDP – Laminuota medžio drožlių plokštė gaunama abi medžio drožlių plokštės puses karštu presu padengus laminatu (melanino dervoje įmirkytu popieriumi). Dėl laminato plokštė įgyja atsparumą drėgmei, aukštai temperatūrai ir įbrėžimams
FMDP – faneruota medžių drožlių plokštė, padengiama natūraliu lukštu. Ant pasirinkto medienos plokštės tipo (tai gali būti ne tik MDP, bet taip pat MDF ar fanera), užklijuojamas medienos lukštas. Pagrindinis šios ir prieš tai analizuotų plokščių skirtumas – didesnis natūralumas. Žinoma, tai atsispindi ir kainoje: FMDP yra brangesni už LMDP ir MDF
MPP – Medžio plaušo plokštė.
HDF – medžio dulkių 3mm storio plokštė, naudojama stalčių dugnams, baldų nugarinėms dalims.
MDF – medžio dulkių plokštė, dažyta naudojama drėgmei atspariems virtuvės ar vonios baldams. Iš MDF plokštės pagaminti baldai, reitinguojant kainos didėjimo atživilgiu, užima antrą vietą po LMDP gaminių. MDF plokštės gaminamos tuo pačiu principu kaip ir LMDP, tačiau vietoj medžio drožlių čia spaudžiamos smulkesnės dalelės, paskui paviršius gruntuojamas ir dažomas bet kuria spalva. Dažniausiai šias plokštes renkasi išrankesni klientai, neradę tinkamos spalvos LMDP paletėje. Šio tipo plokštes galima frezuoti ir pakeisti fasado reljefą
MDF dengta akrilu– Nuo paprastos dažytos MDF ji skiriasi paviršiumi, kuris yra labai lygus ir blizgus, jame daiktai atsispindi kaip veidrodyje. Plokštės akriliniais dažais dengiamos specialiuose fabrikuose (dažai užliejami ant paviršiaus kelių milimetrų storio sluoksniu)
MDF dengta polivinilchloridu (PVC)– MDF, dengtos PVC, labai populiarios Vakarų šalyse, iš jų gaminami fasadai: medžiaga savo išvaizda beveik nesiskiria nuo dažytų paviršių; ji nebijo drėgmės; didesnis atsparumas mechaniniam poveikiui nei dažytų paviršių; gali būti daugiaspalvė, turėti tekstūrą (pavyzdžiui, medžio).
HPL – aukšto slėgio laminatas , naudojamas stalviršių ir HPL sienelių gamyboje. Tai gera kaina, patvarumu bei stilių įvairumu pasižyminti medžiaga. Tai drėgmės nebijantis, smulkius trinties poveikius ir iki 180 oC temperatūrą trumpą laiką atlaikanti medžiaga.
Stalviršis – horizontalioji viršutinė stalo arba spintelės dalis
HPL Compact stalviršis – tai daugybė sluoksnių fenolio dervose išmirkyto popieriaus, suspausto panaudojus aukštą slėgį ir didelę temperatūrą. Taip gaunamas labai tvirtas vientisas stalvišis, kuris yra labai patvarus ir praktiškas: atsparus trinčiai, dėmėms, karščiui, drėgmei ir garams, be to, jį lengva valyti..
PVC kantas (briauna) – polivinilchlorido kantas – plastikinė medžiaga plokštės briaunų užbaigimui ir kantavimui
ABS kantas (briauna) – akrilnitrilbutadienstirolo kantas – plastikinė ekologiška medžiaga plokštės briaunų užbaigimui. Sunkiai deganti, atsparesnė ir brangesnė, nei PVC kantas
Melamino kantas – panaši į popierių medžiaga plokštės briaunų užbaigimui.
Tripleksas – beskeveldris stiklas, pagamintas iš 2 stiklo lakštų ir jungiamojo klijų arba polimero plėvelės sluoksnio
Virtuvinė sala – virtuvės spintelė/stalas, esantis ne prie sienos, kaip kiti baldai, ir skirtas maisto gaminimui. Virtuvinėje saloje gali būti montuojama kriauklė, orkaitė ir kiti buitiniai prietaisai
Rankenėlės žingsnis – atstumas tarp dviejų rankenėlės tvirtinimo taškų. Šis atstumas visada yra skaičiaus 32 kartotinis, pvz.: 96 mm, 128 mm, 160 mm ir t.t.
2 comments. Leave new
O sakykite, kas yra daroma su senais baldais? Na tarkim, kuriuos atvežu į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles? Ar po to tą medieną kažkaip smulkina ir gamina naujas baldines plokštes?
Sveiki,
Seni baldai yra priduodami didelių gabaritų (stambiagabaričių) atliekų surinkimo aikštelėms visoje Lietuvoje.
Dominančiais klausimais turėtumėte kreiptis į savo apskrities ar bet kur Lietuvoje tuo užsiimančias įmones. Kiekvienos apskrities stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių adresai, kontaktai bei darbo laikas yra nurodyti Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje http://gamta.lt.